![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7696282
*
nr 769 6282
Spegel
sent 1800-tal, höjd: 50
Utrop:
600 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 augusti 2012
kl 18:41:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/8 14:26:59
1
100 kr
6/8 09:12:14
2
250 kr
6/8 15:19:01
2
300 kr
6/8 17:03:37
3
600 kr
6/8 17:20:48
2
400 kr
6/8 17:21:14
2
500 kr
6/8 17:22:36
2
600 kr
6/8 18:31:09
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 769 6282
Spegel
sent 1800-tal, höjd: 50
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 augusti 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/8 14:26:59 | 1 | 100 kr |
6/8 09:12:14 | 2 | 250 kr |
6/8 15:19:01 | 2 | 300 kr |
6/8 17:03:37 | 3 | 600 kr |
6/8 17:20:48 | 2 | 400 kr |
6/8 17:21:14 | 2 | 500 kr |
6/8 17:22:36 | 2 | 600 kr |
6/8 18:31:09 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27